Kérdése van? Hívjon minket! +36-70/525-3623

Drénlemez és kiegészítők

Drénlemez, felületszivárgó lemez és kiegészítők

A drénlemez a pince és alapfalak nedvesség elleni szigetelésének védelmét rendkívül hatékony módon képes elősegíteni. Az esetleges hosszantartó esős időszakok megnövelik a talajvíz szintjét. Ezért fontos gondoskodnunk a megfelelő víz- és szigetelés védelemről. Erre a feladatra tökéletesen alkalmas a drénlemez, de rögtön felmerül a kérdés, hogy mi az a drénlemez vagy más néven felületszivárgó lemez. Nem véletlen, hogy a profi szakemberek előszeretettel használják a speciális kiegészítőkkel együtt. Ezen az oldalon pedig teljes egészében megoldható a kiegészítők beszerzése, valamint drénlemez és kiegészítők szempontjából is könnyen elérhető a kívánt típus, méret, és mennyiség is.


12termék 112

Mi is az a drénlemez, felületszivárgó drén lemez?

A drénlemez vagyis felületszivárgó drén lemez egy polietilénből készült dombornyomott lemez. A polietilén a világon a legelterjedtebb műanyag. A drénlemezek feladata, hogy az épületeknek azt a részét, ami a talajjal érintkezik, megakadályozza, hogy a felület nedves legyen a talajban lévő víztől. Nem oldódik ki belőle semmilyen anyag, így nem veszélyezteti az ívóvíz hálózatot, illetve a növények gyökereinek is ellenáll. Feladata általában pincefalak, és lábazatok szigetelése. Minden talajtípushoz más és más fajta drénlemezt kell alkalmazni.

Hol alkalmazzuk a drénlemezt?

A drénlemez elsősorban a vízszigetelésben vállal nagy szerepet. Azonban még nagyon sok helyen vehetjük hasznát az anyagnak. Íme, néhány példa:

 

Padló védelem

Kevesen tudják, de viszonylag elterjedt megoldás az, hogy a drénlemezt a padlók alá rakják. Ezt a megoldást általában akkor alkalmazzák, amikor a padlószerkezet közvetlenül a talajjal érintkezik. Ebben az esetben a drénlemez elválasztó rétegként szerepel.

 

Különleges tetőszerkezetek

Zöldtetők esetében. A definíciója szerint ez egy olyan tető, aminek a 60%-át zöld növények fedik. Ennek három fajtája van attól függően, hogy milyen szintű növényzetet szeretnénk telepíteni. Lehet extenzív, intenzív, félintenzív. Fontos, hogy ezeknél a tetőknél speciális rétegrendet kell alkalmazni, ahová víztartó réteget is be kell iktatni. Felületszivárgó lemezt elsősorban az intenzív és extenzív zöldtetőknél alkalmazzák.

 

Vakolható aljzatok

Egy másik kevésbé ismert felhasználási módja a drénlemeznek a vakolható aljzatként való használat. Ezt főként olyan falaknál lehet jó megoldás, amikor a nedvesedő fal problémájával találjuk szembe magunkat. Használatával elősegíthetjük a falak kiszellőzését.

 

Drénlemezzel hangszigetelés

Drénlemezes hangszigetelést elsősorban emeletes házakban szoktak használni a közbelső födémeknél, a burkolatok alatt, a fentről érkező hanghatások elleni védelem érdekében.

Épületek vízszigetelés védelme drénlemezzel  

Az újabb építésű házakban már alapvető, hogy a tervezési fázisnál kalkulálnak a drénlemezzel, hiszen senki se akar vizesedő falakkal és aljzatokkal találkozni. A drénlemez alapvető feladata, hogy a már az alapból meglévő vízszigetelést megsegítse, megvédje a mechanikai hatásoktól. Emellett segíti a falak szellőzését és csökkenti az épületszerkezet vízterhelését.

Felületszivárgó lemezek fajtái, kialakítása

A felületszivárgó lemezek fekete színűek és különleges kialakításúak a dombornyomottságuknak köszönhetően, valamint többféle méretben és vastagságban elérhetők a piacon. Nyilván a méretezés attól függ, hogy milyen területen szeretnénk felhasználni a drénlemezt. A másik befolyásoló tényező a drénlemez választásánál a vastagsága.

Érdemes tehát keresgélni, és megnézni a leginkább szóba jöhető termékek sajátosságait, majd kattintani a szimpatikusnak tűnő opciókra.